Rožnov p. R. 2007

Poslyšte jak bylo v Rožnově pod Radhoštěm.
Místo konání. Společenský dům Místo konání. Společenský dům Místo konání. Společenský dům

Šlo o již 19 ročník, na kterém se sešli hráči uvedení v tomto seznamu.

Tato stránka asi bude vypadat jako reklamní leták, protože opravdu nemám co bych zde pohaněl, jak je mým odporným zvykem.
Nejde jen o to, že pořadatelé Rožnovské heligonky jsou profesionálové na svém místě, kteří naprosto nic nezanedbají, ani o to, že do Rožnova se již tradičně sjíždí hlavně elita všech heligonkářů, ale ještě ke všemu 24.června 2007 byl neskutečně nádherný den, který umocňovalo pro tuto akci skvěle vybrané prostředí v oblasti Rožnovského skanzenu.
okolí okolí Společenského domu kachny posezení venku

Díky bohatému zázemí měl každý možnost zvolit si tu nejpříhodnější variantu, kde a s kým si ten den zahraje pro potěšení, aniž by rušil jinou skupinu u jiného stolu. Divák mohl dle libosti sledovat jak oficiální a nabitý program v sále, tak i obcházet jednotlivé muzikanty i skupinky hráčů, ať už venku, v restauraci, nebo jiných prostorách a vybrat si to nejlepší z pestré směsice tónů.
okolí Společenského domu posezení venku heligonkáři z Brna a okolí Ladislav Beran, Slavičín Ing. Martin Čerňanský, Žilina hlavní vchod sál sál Mgr. Petr Šimáček, Choceň Jirka Hampl

Velmi rád jsem se zde opět setkal mimo jiných například s Martinem Čerňanským, který je mírně řečeno vynikajícím heligonkářem, chromatikářem, ale i učitelem na tyto nástroje. Kromě bravurních ukázek, díky němu bylo možné shlédnout i velmi kvalitní heligonky Stanček, na jejichž dnes již zaběhnuté výrobě na Slovensku se rovněž podílí.
Ing. Martin Čerňanský, Žilina Ing. Martin Čerňanský, Žilina Ing. Martin Čerňanský, Žilina Ing. Martin Čerňanský, Žilina + Mgr. Petr Šimáček, Choceň Ing. Martin Čerňanský, Žilina + Mgr. Petr Šimáček, Choceň Ing. Martin Čerňanský, Žilina + Mgr. Petr Šimáček, Choceň Ing. Martin Čerňanský, Žilina + Mgr. Petr Šimáček, Choceň

Aby jste z toho měli alespoň zlomek, podívejte se na dvě kratičké video ukázky Martinovy hry na heligonku Stanček s českými hlasy.
Video ve formátu mov 5.5 Mb. Pokud Vaše zařízení nepodporuje přehrávání v tomto formátu, můžete zkusit pravým tlačítkem myši "uložit odkaz jako" a následně ho přehrát ze svého disku pomocí volby "Otevřít v programu" s použitím např. přehrávače VLC media player.

Video ve formátu mov 4.5 Mb.


Hodnocení.

plus organizace
plus ozvučení
plus prostředí
plus počasí
plus účast

domů