Příkazy

Pořadatelé nás nezklamali, takže se můžeme těšit na další pokračování v roce 2006 a to dokonce dvakrát. Nejprve 20.května od 15 hodin stáhněte si pozvánku a pak ještě 21.října 2006 od 14.00 hodin.


Dne 22.10.2005 od 14 hodin byl uspořádán druhý ročník setkání harmonikářů v obci Příkazy u Olomouce.

Jel jsem tam v očekávání spíše podprůměrného zážitku.
Říkal jsem si "Teprve druhý ročník a taková p. světa, ale když mě zve Jirka Hampl, tak pojedu." A dobře jsem udělal, neboť mne očekávalo školení, jak hluboce se mohu mýlit ve svém úsudku. Obec je sice opravdu jen malá, ale kulturní dům, resp. hotel Záložna s restaurací a prostorným krásně zdobeným sálem je natolik honosný, že leckteré město může takový objekt této vesnici jen tiše závidět.

Image Image Image Image

Kvůli tomu jsem však nepřijel, takže pojďme dále.
Nevím jak se to organizátorům mohlo podařit, ale sál byl přesně plný a při tom všichni seděli. Harmonikáři měli na přípravu oddělenou místnost, tak jak to má být a zvukař odvedl naprosto perfektní a profesionální práci. Sympatická uvaděčka, poněvadž sme bele na Hané, mluvila stylově krásným hanáckým dialektem.
Do programu bylo vhodně začleněno několik přestávek, aby se diváci mohli protáhnout, neboť program byl pro hojnou účast harmonikářů od nás i ze Slovenska poměrně dlouhý. Loni prý bylo celkem 16 hráčů a letos se jich sjelo už 48. Poněvadž, jako již téměř tradičně jsem zase neposlal přihlášku, hrál jsem až úplně poslední a na kytaru mne doprovázel Jan Valenta.
Opravdu nevím ani při své šťouravé povaze, co bych mohl organizátorům této akce vytknout, takže bude-li příště uspořádán i další ročník, vydal jsem si příkaz zajet do Příkaz a Vám všem vřele doporučuji udělat totéž.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hodnocení.

Image uvaděčka
Image akustika
Image ozvučení
Image obecenstvo
Image setkání nesoutěžního typu
Image sál

Image Sem není co dát.

domů