Osík

Pozvánka na listopad 2006

Pozvánka

2005

Lenka Kočí to neukočírovala. Loni nás ještě zvala na setkání do Osíku jako slečna Drábková a letos nějakým nedopatřením jako mladá paní Kočí. Kdybychom jí nebyli zahrát na svatbě, tak bych se vzpíral tomu uvěřit.

Pan Štrumpfa z Poličky na chromatiku Osecké pódium

Do Osíku jezdím rád. Stejně jako jiné roky, i tetokrát tam panovala příjemná a uvolněná atmosféra.
Pravda chvílemi až moc. Obecenstvo bylo, jak je zde již obvyklé trochu hlučnější.

Obecenstvo Obecenstvo Obecenstvo Obecenstvo

Nejvíce se to vystupňovalo při vystoupení skupiny Vichr Orlických hor, které jsem shodou okolností také členem.

Vichr Vichr Orlických hor Vichr Vichr Orlických hor MM (Mazura Macháček) Petr Janeček

Jak tak Vichr vál, začaly padat půllitry s pivem a rozbíjet se o taneční parket. Po chvíli jsem z pódia uzřel, že to není tím Vichrem, anobrž nějaká totálně opilá slečna se jala jimi třískat, přičemž střelivo brala přihlížejícím divákům. Možná se na ně hněvala, že tak barbarsky pijí pivo zrovna při naprosto unikátním vystoupení naší skupiny. Než jsem si mohl tuto hypotézu ověřit, události nabraly dramatický spád. Jeden z poškozených stolovníků v první řadě se zvedl (jmenovat ho nebudu) a milé dámě pravil pěstí do obličeje cosi v tom smyslu, že se má okamžitě odporoučet. Dáma tohoto pokynu neprodleně uposlechla a aby nezavdala příčinu k jakýmkoli pochybnostem, usnula blaženým spánkem ještě dříve, než dopadla na zem. Píšu o tom s dostatečným časovým odstupem, takže to teď může vypadat jako legrace. Musím ale říci, že v tu chvíli jsem byl tímto představením značně otřesen a tento útok důchodce na ženu mne doslova šokoval. Později mi jeden harmonikář říkal, že ji ten muž pouze strčil a ona jak byla nalitá, tak prý upadla. Měl jsem z pódia velmi dobrý výhled a vím co jsem viděl. Byl to knokaut. Ležela na podlaze obličejem k zemi, ruce rozpažené a bez známek vědomí. Lidé jen koukali a útočník zjevně sám nechápal, která bije. Snažil se ji tedy zvednout a poněvadž byl nižšího vzrůstu a vyššího věku, podařilo se mu to jen do úrovně pasu. Pak ji zase pustil a protože neměla naprosto žádné obranné reflexy, práskla znovu hlavou o podlahu. Prostě první pomoc jako z učebnice.

Až na tento nepříjemný incident proběhlo vše v pohodě. Kuchařky nám uvařily vynikající gulášek. Lidé se po odklizení "mrtvoly" začali zase bavit jakoby se nechumelilo a nikdo si nedošlápl na muže bijícího něžné pohlaví.

Nádherné vystoupení předvedli Jirka Bartl z Brna společně s Josefem Božkem.

Josef Božek a Jirka Bartl Josef Božek a Jirka Bartl

Mnohem později večer jsem se ještě mohl zaposlouchat do jejich hudby, když hráli na chodbě s Vladimírem Pavlišem. Dvě heligonky a jedna chromatika. Nebylo mi však dopřáno setrvat tam dlouho, neboť se mí jiní kamarádi na mne tuze mračili, abych jel s nimi hrát ještě do Poříčí, takže jsme nakonec skončili tam u jedné fešné harmonikářky a zároveň hospodské.

Poříčí Hanka Škeříková a její sólo v Poříčí

Hodnocení.

Plus dobré jídlo
Plus setkání nesoutěžního typu
Plus Lenka Kočí a její oči kočičí

Mínus akustika
Mínus násilí na slečně


Napsali o nás

www.osik.cz Stránky obce.

Výtažek z nejprestižnějšího časopisu Osík Times !!!

Osecké noviny

domů