Hořovice 2006

Pozvánka a přihláška srpen 2006

pozvánka přihláška

Hořovická heligonka 2004

Dne 21.8.2004 proběhlo tradiční, v pořadí již dvacáté sedmé setkání heligonkářů v Hořovicích.
Místo konání. Společenský dům

Narozdíl od dřívějších ročníků se tentokrát upustilo od vyhodnocování nejlepšího hráče, takže panovala uvolněnější atmosféra a nikdo se necítil být poškozen neobjektivním hodnocením. Když pominu vystupující kapely, sešlo se celkem 41 účinkujících.
Image Image Image Image venkovní jeviště venkovní jeviště

Několikrát opakované oznámení, že oficiální zahájení Hořovické heligonky začíná ve 13.00, tedy v době, kdy dost hráčů mělo již své vystoupení oficiálně odehrané, o předcházejícím dni ani nemluvě, ve mě vyvolalo poněkud rozpaky. Jakoby konferenciér chtěl říci "Šumaře jsme tu přetrpěli a teď se diváci teprve těšte. Na pozvánce jsem četl cosi o začátku v 9.00.
Tak tedy oficiálně zahájil uprostřed programu pan starosta města Hořovice. (Vousy měl jak jehly ani se mu nehly...)
starosta města Hořovice vlevo starosta města Hořovice uprostřed

Po jeho proslovu následovalo vystoupení Staropražských heligonkářů. (Signál pro mne, abych se zdržel starosvětských komentářů)
Staroprazští heligonkáři Staroprazští heligonkáři

A když byl oficiálně oddělen koukol od zrna, pokračovali jsme zase my, tedy hráči, kteří přijeli za své a to nejen z české republiky.
Ještě že nebylo v tu chvíli oznámeno oficiální ukončení Hořovické heligonky.
Jirka Hampl vlevo sál Hořovice

Jako každoročně, i tentokrát se přijelo podívat a zahrát si i mnoho dalších muzikantů nejen na heligonky, ale i jiné typy harmonik a i když na jevišti nevystupovali, přispěli k dobré pohodě a obohatili o svůj um tuto akci.
Image Image Image Image výstava Elpro Delicia

K vidění byly skutečně nádherné kousky harmonik.
chromatika Image Image Image

Firma ELPRO - DELICIA a.s., mimo jiné hlavní pořadatel Hořovické heligonky se hezky prezentovala nabídkou svých výrobků pro nás harmonikáře. Přál bych si, aby tento výrobce dobře prosperoval a zásoboval trh po další dlouhá léta kvalitními novými nástroji. Přiznejme si, že současných výrobců je jako šafránu a nemáme moc na výběr. Zasvěcení dobře vědí o čem mluvím.
Hlaváček 1937 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image prospekty Image


Seznam hráčů v roce 2003

Image

domů