Od této verze je zařazen, jako vedlejší produkt také hmatník klávesové harmoniky.
Ocení ho zejména hráči, kteří se přeškolují z pianovky na chromatiku při zápisu nových skladeb, neboť mají možnost zapsat je tak, jak jsou zvyklí hrát tyto skladby z paměti.Tato úprava, ač se to zdá nelogické, si vyžádala přepracování systému pořadí zpracování jednotlivých tónů, což zapříčinilo dvě drobné nepříjemnosti s tím spojené. Jde o to, že skladby zapsané ve starší verzi včetně prstokladu, tedy i s informací o tom, který prst má tisknout který knoflík, při přehrávání v nové verzi 2.0 zobrazují nesprávné informace o prstokladu, eventuelně může být generováno chybové hlášení číslo 340. Jinými slovy poněkud utrpěla zásada zpětné kompatibility, kterou jsem se snažil vždy dodržovat. Vzhledem k tomu, že to pokládám za svůj osobní problém, zavazuji se všem uživatelům přecházejícím na novou verzi jejich skladby obsahující i prstoklad bezplatně opravit, pokud mi je za účelem opravy pošlou, samozřejmě. Tou druhou drobností je skutečnost, že interval má být určován vždy od nejnižšího tónu v akordu, nebo alespoň toto bylo mým záměrem. U starších skladeb přehrávaných v této verzi toto pravidlo rovněž není dodrženo. Díky těmto dvěma nedostatkům jsem se rozhodl, abych předešel pozdějším problémům se vzájemnou kompatibilitou, odstranit ze sekce Download verzi 1.0 a ukončit tak možnost stahování této starší verze.
Program mohou používat díky nové úpravě i pianovkáři. Abych byl však upřímný, tak hlavní přínos pro mne spočívá v tom, abych se kochal, jak se mění prstoklad pro každou novou stupnici u pianovky oproti konstatnímu prstokladu chromatiky ve všech dvanácti stupnicích a říkal si, jak dobře jsem si vybral, když jsem se rozhodl pro chromatiku. To jen na okraj a doufám, že zarytí klávesisti mne za to nebudou pranýřovat. Konec konců, vycházím jim tímto počinem také vstříc.
Volba otočit hmatník v této verzi není podporována. Snad až časem, zatím nemám signály, že by někdo tuto funkci v jedničce využíval.
Původní soubor "Rozum.xls" se zde jmenuje "read_only.xls", aby se odlišil od starého systému. Také má předpokládám dostatečně hloupý název, aby si ho nikdo nepletl se zapsanou písničkou. Soubor je určen, jak již sám název napovídá pouze pro čtení a čte z něho pouze program. Uživatel nemusí, nicméně pro fajnšmekry je ponechán viditelný.