Bosonohy 2008

Druhý ročník se konal dne 19.4.2008. Součástí setkání byla i výstava harmonik, kterou uspořádal pan Zdeněk Koutný, pokračovatel výroby v Hořovicích.
Hlaváček Hlaváček Hlaváček Hlaváček Hlaváček Praha Hlaváček Hlaváček Hlaváček Delicia Delicia Special sál Fantasy Fantasy Delicia Delicia Delicia diskanty Delicia Delicia Main Squeeze Main Squeeze Popular Lignatone Delicia Hlaváček Delicia de Luxe II Hlaváček Hlaváček Hlaváček Hlaváček Hlaváček Praha výstava výstava

Jarmila Billová ze Vsetína vystupovala jako pátá v pořadí. Hraje na heligonku, ráda zpívá a ráda také povídá.

hraje paní Billová

Josef Malina z Rožnova pod Radhoštěm předvedl slušný výkon i na docela maličkou jednořadovou heligonku.

pan Malina pan Malina pan Malina

Sál byl plný, což je na harmonikářských setkáních již zcela obvyklé.

obecenstvo obecenstvo obecenstvo

Jozef Pecka a Jiří Kavalír přijeli od Chrudimi.

Kavalír a Pecka Kavalír a Pecka Kavalír a Pecka obecenstvo obecenstvo Kavalír a Pecka heligonka pana Jacoba z Hamburku

Jozef Maják z Oščadnice zazářil jako vždy.

Jožo Maják Jožo Maják sál Bosonohy nejmladší účastnice Štefan Kubačák a spol. Turzovka Štefan Kubačák a spol. Turzovka Štefan Kubačák a spol. Turzovka Štefan Kubačák a spol. Turzovka Heligonky Senica Mgr. Grúň Heligonky Senica Mgr. Grúň Heligonky Senica Mgr. Grúň Heligonky Senica Mgr. Grúň obecenstvo obecenstvo obecenstvo obecenstvo obecenstvo

Zvukař odváděl velmi dobrou práci.

zvukař mixák aparatura

Milan Žák je častým hostem různých setkání a také výborným muzikantem na vícero hudebních nástrojů. Zde předvádí hru na pilu, nikoliv však motorovou.

Milan Žák na pilu Milan Žák na pilu Milan Žák na pilu Bosonohy Milan Žák na pilu

Pozváni byli také Staropražští heligonkáři Štěpána Kozáka.

Staropražští heligonkáři Štěpána Kozáka Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři obecenstvo obecenstvo obecenstvo obecenstvo Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři Staropražští heligonkáři v Bosonohách výstava harmonik z balkónu výstava harmonik z balkónu výstava harmonik z balkónu Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Hrálo se také venku. Milan Žák jak je vidět vyměnil pilu za trumpetu.

Bosonohy venku Milan Žák na trumpetu Bosonohy venku místo konání Orlovna místo konání Bosonohy Orlovna místo konání Orlovna venku před Orlovnou kapela nebyla z nejpočetnějších ... bicí souprava venku před Orlovnou vystavované harmoniky

Až z Hamburku k nám zavítali vzácní hosté Herbert Jacob a Wilhelm Muck.

Herbert Jacob, Wilhelm Muck Hamburg Herbert Jacob, Wilhelm Muck Hamburg pětiřadová heligonka Herberta Jacoba z Hamburku

První pokus o naložení původně vystavovaných harmonik se nezdařil. Rozličné heligonky a akordeony se kutálely ven, asi se jim v Bosonohách líbilo.

skládka harmonik úklid skládky harmonik pan Zdeněk Koutný s manželkou druhý pokus o nakládku harmonik druhý pokus o nakládku harmonik úspěšné dokončení nakládky harmonik Bosonohy

Na závěr velmi pěkně zahrála skupina Brněnská heligonka.

Brněnská heligonka v roce 2008 Brněnská heligonka Brněnská heligonka Brněnská heligonka

Hodnocení.

plus ozvučení
plus obecenstvo
plus setkání nesoutěžního typu
plus výstava harmonik

mínus Předčasné vyloučení veřejnosti ze sálu po skončení oficiální části.


Bosonohy 2007

Kdysi velmi oblíbené a proslulé místo automobilových závodníků dne 21.4.2007 vítalo účastníky, kteří netlačili do plynových pedálů, ale do měchů heligonek rozličných značek. Zastoupeny byly stáje jako Kebrdle, Hlaváček, Slavík, Hohner a další.


Tato akce byla pro mne natolik lákavá, že jsem neváhal přijet na ni vlakem až z Bukurešti.
Odjezd z Bukurešťi Odjezd z Bukurešťi Sinaia Cesta z Bukurešťi Cesta z Bukurešťi Cesta z Bukurešťi Cesta z Bukurešťi Cesta z Bukurešťi Budapešť

Kvůli tomu jsem opustil rumunské hory i překrásnou architekturu hlavního města
Rumunsko Bukurešť u Cara Nord

a vystoupil z vlaku v moravské metropoli v Brně.
Brno hlavní nádraží Brno hlavní nádraží

Tam jsem s podivem zjistil, že kolorit města se od našich rumunských bratří, kteří jsou s námi od roku 2007 také v EU, zas až tolik neliší.
Brno hlavní nádraží Brno hlavní nádraží


Do Bosonoh jsem dorazil ještě před začátkem konání srazu a tak zde máte jedinečnou příležitost počumět na prázdný sál.
Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Po zahájení bylo ovšem plno.
Bosonohy

Pěkné vystoupení předvedli mimo jiných také manželé Fišerovi, kteří vážili cestu až od Poděbrad.
Fišeráci

Nechybělo však ani zastoupení Staropražských heligonkářů.
Bosonohy

Poněvadž šlo o setkání heligonkářů, knoflíkové chromatiky ani klávesovky nedostaly prostor a tak se Mgr. Petr Šimáček, který přijel z Chocně, rozhodl zaměnit svůj oblíbený nástroj za cosi mezi houslemi a kytarou. Protože takový nástroj nebylo možné nikam zařadit, tak ho nebylo možné ani vyloučit. Díky tomu mne Petr na tuto řekněme violokytaru mohl doprovodit a jak se zdálo i bez jakékoli předchozí zkoušky bylo vystoupení úspěšné, neboť diváci neházeli žádná rajčata a dokonce ani vajíčka.
Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Z Valašska v krásných krojích vystoupil pan Jaroslav Zbranek s dcerou. Jde o malou, roztomilou holčičku, která i přes svůj útlý věk dokáže předvést velmi zábavné představení. Ačkoli intonace je pro ni pojmem zatím zcela neznámým, její sebevědomí, odhodlání a plné nasazení s místy úspěšnými pokusy trefit se do tempa, nenechalo žádného diváka chladným a aplaus, který se po vystoupení strhl, by jí mohl leckterý ostřílený harmonikář jen tiše závidět.
Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Na vědomost se dávalo, že heligonkáři se pokusí o rekord co do počtu současně vystupujících heligonkářů. Zda se jej podařilo vytvořit, mi však není známo.
Bosonohy Bosonohy

Závěrečné vystoupení, ostatně posuďte sami, mi přišlo jako vystoupení v přibližně standardním počtu účinkujících. Ač je to k nevíře, mezi heligonky se dostala i jedna pianovka.
Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Poté nám ještě zahrála Brněnská heligonka a nutno říci, že na velmi profesionální úrovni.
Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy Bosonohy

Domů mne vzal Petr Šimáček autem, jelikož zpět do Rumunska se mi už nechtělo. Když jsme však projížďěli Moravskou Chrastovou, měl jsem pocit, že jsem se vrátil do Rumunska, neboť jsem opět spatřil stroj na značení žluté kravincové čáry.
Bosonohy Bosonohy

Hodnocení.

plus ozvučení
plus obecenstvo
plus setkání nesoutěžního typu

mínus Sem není co dát.

domů